środa, 18 maja 2016

WIADOMOŚCI NA TEMAT POSTU DANIELA

WIADOMOŚCI PRZYWIEZIONE Z WYKŁADU Z GOŁUBIA Ważne informacje o Poście Warzywno-Owocowym.


1.  Dieta odcinając dopływ energii do komórek zamyka wszystkie ścieżki sygnałowe tak zwany ,,Reset genowy'' co usuwa przyczynę chorób.

2.  Komórki raka do swojego wzrostu wymagają cukru. Dieta bogata w cukier zwiększa insulinę tj. hormon nasilający podziały komórek w tym raka, natomiast dieta uboga w cukier czyli warzywno-owocowa hamuje insulinę i rozrosty nowotworowe.
 Mózg  i serce wychwytuje cukier i jest to norma .

3.  IGF-1 (mięso,mleko) włącza ścieżkę podziałów komórek czego wynikiem może być wzrost kości i także nowotworów.

4.  Sulforofan ( kapusta) wyłącza ścieżkę podziałów i włącza detoksykację czego wynikiem jest hamowanie nowotworów.

5.  Insulina (cukier, skrobia) włącza ścieżkę syntezy tłuszczu i cholesterolu czego wynikiem może być otyłość, nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca, a także nowotwór.

Post przedłuża życie na poziomie genowym:

 • Aktywuje geny długowieczności
 • wydłuża telomery chromosomów, które skracają się w czasie starzenia ( ich zanik powoduje śmierć).

6. Restrykcje kaloryczne czyli post hamują nowotwory (obniżenie IGF 1) miażdżycę, cukrzycę (obniżenie insuliny), choroby degeneracyjne Alzheimera, zaćmę i wiele innych). 

Post jest dla komórki stresem i dlatego zwiększają się SIRTUINY tj. białka regulacyjne w komórkach, które uruchamiają mechanizmy przeciwstresowe w komórkach:
 • hamują produkcję wolnych rodników
 • hamują podziały i wzrost komórek
 • skutecznie naprawiają DNA ( hamują starzenie i wydłużają życie, są obroną przed chorobami związanymi ze starzeniem : cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie, rak, zaćma, nefropatia.
 • zwiększają odporność na stres
 • zwiększają energię ATP ( cofają zmęczenie, zwiększają siłę skurczu serca)
SERCE

Dieta zwiększa kurczliwość serca (frakcja wyrzutowa) zwiększa ze średniej 30 -50 %( norma to 50-75 %) Pacjenci unikają przeszczepu serca. 
Energia powstaje w mitochondriach komórkach. 
Post zwiększa ilość energii i ilość mitochondriów za pośrednictwem SIRTUIN.

7.  POST może nasilać objawy niszczenia lub eliminacji toksyn z organizmu.

8.   Na poście występuje GORĄCZKA i WZROST OB  - obydwie sprawy ustępują samoistnie :).
 W chorobach zapalnych ODCZYN OB przejściowo wzrasta w czasie diety warzywno-owocowej.
Przyczyną jest przejściowe zwiększenie produkcji przeciwzapalnych białek z wątroby np CRP, które wywołują tworzenie rulonów z krwinek i szybsze ich opadanie.
Wzrost OB , jak i CRP jest korzystny , umożliwia wyleczenie stanów zapalnych infekcji, gośćca itp. chorób.

9.  CHOLESTEROL-  po 6 tygodniach wszystkie frakcje cholesterolu osiągają normę, najpierw wzrasta ( ten zły po tygodniu ) a ten dobry spada o 35 %.

10.  Dieta Warzywno-owocowa uzupełnia niedobory - toksyny i niedobory są przyczyną wszystkich chorób. Organizm sam objawia nam bólem itp, że coś jest nie tak musimy go słuchać wtedy należy pościć .


Dieta która ma dużo kalorii powoduje: 


 • starzenie
 • zwyrodnienia
 •  miażdżycę
 • nowotwory
 • otyłość
 • krótsze życie.Dieta małokaloryczna:


 • odmładza
 • regeneruje
 • cofa miażdżycę
 • cofa nowotwory
 • odchudza
 • wydłuża życie.

OSOBY KTÓRYM JEST ZIMNO NA DIECIE MAJĄ DUŻO BAKTERII, POTEM SIĘ TO STABILIZUJE I HORMONY SIĘ OBNIŻAJĄ.

OSOBY KTÓRE CZUJĄ GŁÓD NA DIECIE DIETA JEST NIEPRAWIDŁOWO PROWADZONA - przyczyną może być , że jedzą za dużo.

WSZYSTKIE POSTY LECZĄ!

RODZAJE POSTÓW:
 1. SUCHY (ZUPEŁNY BEZ WODY)
 2. PŁYNNY WODNY LUB SOKOWY ( W NIEMCZECH JEST)
 3. CZĘŚCIOWY: 
 • na jabłkach
 • o chlebie i wodzie
 • post na ziarnach np: ryż
 • post warzywno-owocowy
POST WARZYWNO-OWOCOWY TO TAK ZWANA OPERACJA BEZ NOŻA - WSZYSTKO SIĘ COFA:)

ORGANIZM WYTWARZA WIĘCEJ TOKSYN NA DIECIE BIAŁKOWEJ (MIĘSO) NIŻ NA ROŚLINNEJ.

KOMÓRKI ŻERNE - czyli te które naprawiają organizm zjadają złogi TRACĄ SWOJĄ MOC W MOMENCIE KIEDY JEMY CUKIER .


19 komentarzy:

 1. Super, dzieki za podzielenie sie wiedza.
  Mnie wlasnie jest bardzo, bardzo zimno, no i wiem juz dlaczego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że mogłam pomóc :)

   Usuń
 2. Bede obserwowac:-) juz zapowiada sie spora dawka wiedzy :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dorotko, a czy mogłabyś więcej napisać o tych bakteriach? Ja przeszłam cały cykl 42 dni i do końca było mi okropnie zimno.

  OdpowiedzUsuń
 4. witam Dorris. Jesteś cudna babka. uwielbiam CIE słuchać. Masz taki miły,ciepły głosik. zaproszenie napisz mi kochana co Judasz na co dzień i twoja rodzina. Już nie wiem co wymyślać. Pomóż. serdecznie pozdrawiam Monika

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sorki za błędy. To wina mojego telefonuu. Proszę napisz a nie zaproszenie miało być i co jadasz . wybacz. Pa

   Usuń
 5. W mojej codziennej diecie musi być chleb - to wiem na pewno. Na szczęście wiem też, gdzie kupić taki porządny, nie oszukany. Interesująca tematyka bloga :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem pod wrażeniem. Dziękuję za to co robisz ! Sama mam hashimoto i od dziś zaczynam dietę.
  Mam pytanie - czy coś wiadomo o leczeniu choroby parkinsona ?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam Cię serdecznie Dorotko ;) Jestem dziś 38 dzień na poście OW dr Dąbrowskiej, wysłałam prośbę na fb o dołączenie do grupy aby podzielić się moim świadectwem. Tymczasem chciałabym Cię zapytać o kwestię ciążową (ponieważ dietę zaczęłam ze względu na poronienie ;( ). Za kilka dni kończę swój post i chciałabym zapytać po jakim czasie od zakończenia postu mogę się starać o dzidzię? Wiem, że powinnam teraz wychodzić z postu również 42 dni, ale czy to oznacza czy dopiero po tym czasie? Będę wdzięczna za odpowiedź, pozdrawiam i życzę zdrówka Tobie i Maluszkowi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja po pierwszym poście daniela trwającym 30 dni starałam sie od razu ale nie wyszło. Przeprowadziłam kolejny post po ok pół roku i po 3 miesiącach zaszłam w ciąże :) W trakcie tych 3 miesięcy też robiłam "przypominajki" i sie udało :)

   Usuń
 8. Witam serdecznie ;-)
  Chciałabym zapytać Cię jak to jest z tymi wykładami w Gołubiu? Skąd brać informacje o tym kiedy i o której godzinie dr Dąbrowska będzie prowadzić wykład? Czy taki wykład to jakiś koszt?
  Chętnie bym pojechała i posłuchała;-)

  Pozdrawiam,
  Marta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykłady są organizowane dla uczestników turnusu w jednym z trzech ośrodków w Gołubiu K. Koszt za 2 wykłady i 2 wizyty lekarskiej u dr Dąbrowskiej po każdym wykładzie jest wliczony w cenę pobytu. Gorąco polecam pobyt w ośrodku. Pozdr.

   Usuń
  2. Miało być ...w każdym z trzech ośrodków..., a nie w jednym. Można by źle odebrać, sorrki

   Usuń
 9. Mnie nurtuje pytanie czy wykłady zmieniły się od czasu tych nagranych, jeżeli tak to jakie są różnice. Ciekaw jestem też pytań uczestników i odpowiedzi na nie.

  OdpowiedzUsuń
 10. No właśnie - jak się dostałaś na wykład "na żywo"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykłady prowadzi doktor w każdym z 3 ośrodków w Gołubiu Kaszubskim dla gości z turnusu, raz w tygodniu jest wykład doktor, raz dietetyka, raz kucharza itp, codziennie z kimś innym. Na 2 tyg. turnusie są 2 wykłady doktor, np. w każdy poniedziałek, a w każdą środę z dietetyczką. Obecności nikt nie sprawdza, wystarczy drobny wywiad i się zakręcić wokół tematu, albo wziąć udział w turnusie, a naprawdę warto. Takiej wiedzy fachowej, jaką można tam zdobyć na wykładach p.dietetyczki nt zdrowego żywienia i samego postu, nawet doktor nie przekaże na wykładzie. Wykład p.doktor jest mniej więcej podobny do tych z filmów na YT, uzupełniony o nową wiedzę medyczną. Dużo więcej praktycznej wiedzy przekazuje p.dietetyk. Po takim turnusie zupełnie inaczej prowadzi się post w-o w domu, niż korzystając z wiedzy internetowo-książkowej. Dodatkowo na turnusie po każdym wykładzie doktor przyjmuje każdego na indywidualnej wizycie lekarskiej. Pozdrawiam.

   Usuń
 11. Czy mogłaby pani poradzić mi jakąś książkę na temat zdrowego żywienia, chodzi mi o taką z konkretnymi przepisami, bo niestety moje zdolności kulinarne są ograniczone, a próba postu dr Dąbrowskiej to całkowita porażka nawet 1 dnia nie wytrzymałam myślałam że umrę z głodu :(

  OdpowiedzUsuń
 12. Ja mam chorobę Gravesa-Basedowa niestety wyniki się pogorszyły po przeprowadzonym poście, poza tym schudłam ok 9 kg, lepsze samopoczucie, żadnych wzdęć, zgagi, ale niestety w chorobie nie pomógł. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. Witam ja też choruje czy choroba GB nie jest przeciwskazaniem?? Choroba jest w remisji ale mimo wszystko jest będę bardzo wdzięczna za odp czy post pogorszył ci wyniki??

  OdpowiedzUsuń